עמוד הבית
 
 
 
 
 
 

הרצאות לבתי ספר

הרצאות דידקטיות לילדי בתי ספר בגילאים שונים. ההרצאות מציגות נושאים מדעיים עם דגש על רלוונטיות לחומר הנלמד בבתי הספר בשיעורי הביולוגיה, הגיאוגרפיה ושיעורי המדעים, תוך התייחסות לנושאים סביבתיים ואיכות הסביבה החופית והימית. ההרצאות עוסקות בתופעות ביולוגיות ואקולוגיות בסביבות ימיות ומלוות במצגות מרהיבות.

 

בחודש אוגוסט 2009 נבחרתי לתת שיעור לדוגמה במסגרת התכנית "לומדים ביחד" שמפיקה קשת בשיתוף עם המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מטח). התכנית שודרה בתאריך 16.8.09 בערוץ 2. לצפייה לחצו כאן.

שוניות אלמוגים

סביבות החיים העשירות של שוניות אלמוגים הן כמו מעבדה חיה ללימוד תהליכים ביולוגיים ואקולוגיים בראי האבולוציה. האלמוגים הם המרכיב הדומיננטי בשוניות והם יוצרים תשתית להתפתחות מארג סבוך ומרהיב של יצורים ימיים.
קרא עוד

חסרי חוליות ימיים

ההרצאה מציגה דוגמאות של חסרי חוליות מרהיבי עין על אורחות חייהם המופלאים. ספוגים, אלמוגים וצורבים אחרים, תולעים שטוחות ותולעים טבעתיות, סרטנים, רכיכות, קווצי-עור, חיטחבים ואצטלנים.
קרא עוד

צבעי מים

העולם התת-ימי מתאפיין בשלל צורות וצבעים. תופעת הצבעוניות בולטת במיוחד בשוניות אלמוגים. בסביבה זאת בה יש ריבוי מינים והתקשורת העיקרית היא תקשורת ויזואלית, יש משמעות רבה לדגמי הצבעים שנושאים בעלי-החיים והצמחים.
קרא עוד

בעלי-חיים מסוכנים

בעלי-חיים רבים בסביבה הימית הם ארסיים ולעתים מסוכנים גם לבני אדם. חומרי הארס שהתפתחו בהם נועדו להגן עליהם מפני טורפים או לסייע להם בטריפה.
קרא עוד

על שני ימים בישראל

ישראל התברכה בשני ימים, ים תיכון וים סוף, השונים זה מזה בתנאי הסביבה האביוטיים שלהם ובאופיים הביולוגי והאקולוגי. למרות זאת, החיבור ביניהם על ידי תעלת סואץ, מאפשר הגירת בעלי-חיים מים סוף אל הים התיכון.
קרא עוד

לחיות ביחד

תופעת חיי השיתוף בין יצורים בים היא אחת התופעות הביולוגיות מעניינות והיא תוצאה של אבולוציה של מיליוני שנה. צלילה בשוניות אלמוגים מפגישה אותנו עם אין ספור דוגמאות לחיי שיתוף הדדיים, חד צדדיים, או טפיליים המתקיימים בין היצורים שונים.
קרא עוד

בתמונות מימין לשמאל: סרטן נקאי. תולעת נרתיקנית. דגי שושנון ושושנת-ים. חשופית פסים. צילום: רמי קליין

 

סרטן נקאי תולעת נרתיקנית ואלמוג אבן דג שושנון ושושנת-ים חשופית פסים

 

 
 
 
 

לאן לצלול בעולם

חדשות מן הים

שאלות ותשובות

חדשות ועידכונים
 
 

 
 
NTT - בניית אתרים וניהול תוכן

כל הזכויות שמורות ©

BetaGroup - עיצוב אתרים