עמוד הבית
 
 
 
 
 
 

אודותיי

ביולוג ימי וצלם תת-ימי, מרצה בכיר בבית הספר למדעי הים במכמורת. את עבודת הדוקטורט שלי בנושא שוניות אלמוגים סיימתי אצל פרופ' יוסי לויה במחלקה לזואולוגיה באוניברסיטת תל אביב ואת עבודת הפוסט-דוקטורט סיימתי באוניברסיטת אדינבורו שבסקוטלנד. במשך 30 השנה האחרונות אני עוסק בפעילות צלילה וצילום תת-ימי בעשרות מקומות ברחבי העולם, במיוחד בסביבות החיים האקזוטיות של שוניות האלמוגים. הקורסים שאני מלמד במכמורת עוסקים בחסרי חוליות ימיים, במערכת האקולוגית של הים התיכון, ובהיבטים הביולוגיים והאקולוגיים של שוניות אלמוגים.

אני מתמחה בהרצאות על סביבות ימיות בכלל, על שוניות אלמוגים ועל איים אקזוטיים ברחבי העולם. הרפרטואר שלי כולל מגוון הרצאות העוסקות בנושאים שונים ומציגות עולם תת-ימי קסום ומפגש עם תרבויות אנושיות מרתקות. במשך השנים הרבות כתבתי שורה ארוכה של מאמרים וספרים והצגתי תערוכות של צילום תת-ימי. האפשרויות הגלומות בצילום התת-ימי הן רבות. בעזרת סקרנות, דמיון וכמובן מצלמה טובה, אני מתעד, הרחק מעיני כל, עולם מסתורי וצבעוני ומביאו למודעות האנשים.

עד כה כתבתי ספרים מצולמים בנושאים מגוונים של ביולוגיה ואקולוגיה ימית: שונית האלמוגים בהוצאת משרד הביטחון, מעבר לאופק הכחול בהוצאת שוקן, וכן לצלול אל המסתורין בהוצאת המרכז האקדמי רופין. לאחרונה התפרסם ספר שלי לילדים הנקרא השונית של תמר, המספר בליווי איורים וצילומים תת-ימיים על הרפתקאות הצלילה של תמר בשונית האלמוגים המלאכותית 
באילת הנקראת שונית תמר . בנוסף, כתבתי ספרי לימוד לבתי ספר בנושאים ימיים ונושאים מדעיים אחרים בשיתוף עם מרכזי פיתוח בבית הספר לחינוך באוניברסיטת תל אביב. בנוסף, פרסמתי ספר שירים הנקרא רוח הים, קובץ סיפורים קצרים הנקרא פרלודים וסיפור מאוייר לילדים על קורותיו של הפסנתר שלי

כביולוג ימי המבלה בסביבות ימיות שונות צברתי במשך השנים חוויות מעניינות ולעתים חווה הרפתקאות הזויות כמו זאת המתוארת בכתבה ששודרה בערוץ 10 בתכנית 'עושים גלים'. לכתבה המלאה לחצו כאן.

הקישו כאן כדי לקרוא מה חושבים על הרצאותיי!

 

          

          רמי והכריש הכחול באיים האזוריים. צילום: Pasi Rousu         

 

בשנים האחרונות אני מקדיש זמן לכתיבת ספרי ילדים וכן מידי פעם מופיע בתכניות טלוויזיה לילדים, כגון: החפרנים, גלילאו, תכנית ילדים עם ירון לונדון ועוד. אני רואה בחינוך ילדים לאהבת הטבע הימי ערך חשוב.

צפו בתכנית הילדים בה אני משתתף "מה זה מוזה במעבדה" בהנחיית ירון לונדון ששודרה לראשונה בתאריך 9.8.15.

 

                       רמי קליין, הרצאות וצילומים מהים    

 
 
 
 

לאן לצלול בעולם

חדשות מן הים

שאלות ותשובות

חדשות ועידכונים
 
 

 
 
NTT - בניית אתרים וניהול תוכן

כל הזכויות שמורות ©

BetaGroup - עיצוב אתרים