עמוד הבית
 
 
 
 
 
 

חוות דעת על ההרצאות

מה חושבים על הרצאותיי:                                 חזרה לתפריט הרצאות
  
                                                                     חזרה לתפריט אודותיי  

סדר ההמלצות - מהישנה למעלה (2013) ועד לחדשה למטה (2019).

בתאריך 19.7.13 השתתפתי עם רעייתי ושתי בנותיי בסוף השבוע במלון דן כרמל בחיפה בנושא: 'העולם המופלא של הטבע', שבמהלכו ניתנו 5 הרצאות בנושאים שונים. 5 המרצים נבחרו בקפידה כדי שיציגו באופן המרתק ביותר, כל אחד בתחומי מומחיתו, את הנושא הנבחר. אחת ההרצאות הייתה הרצאתו של ד"ר רמי קליין בנושא: 'העולם התת-ימי הקסום של שוניות האלמוגים'.

זכיתי להכיר את ד"ר קליין מזה שנים רבות עוד במסגרת עבודתנו באוניברסיטת תל אביב ואף לשמוע ממנו הרצאות מעולות  בנושאים שונים. אני חייב לציין, שהפעם הוא התעלה אף על עצמו וגם אני וגם בני ביתי כמו גם כל הקהל המכובד שמנה כ-300 אורחים, זכינו לשמוע הרצאה מרתקת, מבריקה ומרגשת מאין כמוה. נותרנו פעורי פה ומלאי התפעלות מאיכות צילומיו המעולים שנדמה היה שנלקחו מ-National Geographic. ישבנו מרותקים לאורך כל ההרצאה, שנמשכה כשעה ורבע. יכולנו להמשיך ולהמשיך עוד כזמן הזה ולשמוע את רמי ממשיך ומסביר בצורה בהירה ומאלפת ומציג את הנושא מהיבטים שונים - כפי שרק הוא יודע לעשות.

 

כולנו מחכים להזדמנות הבאה שנוכל כך להתבשם מהרצאות נוספות ומרתקות של ד"ר רמי קליין.

 

פרופ' משה אגמי

כפר סבא

 

 

רמי שלום,

מספר שנים לא שמעתיך מרצה וההזדמנות נפלה בידי בסופ"ש של רעות קשרי תרבות במלון דן כרמל ב- 19/7/13. ברצוני להביע התפעלותי מההרצאה המעולה אשר שילבה צילומים מרהיבים ומגוונים, עם ידע מדעי נרחב שהותאם לקהל רחב, ועם חוש הומור ייחודי, ש"הדליק" אותי יחד עם עוד 300 המשתתפים.

 

פרופ' יוסי לשם

המחלקה לזואולוגיה, הפקולטה למדעי החיים

אוניברסיטת תל אביב

 

 

הרצאותיו של ד"ר רמי קליין במסגרת "תוכנית יולי ורותי עופר לנוער שוחר מדעי הים". במסגרת הפעילות אותה אני מרכז לנוער שוחר מדעי הים זכיתי למספר רב של הרצאות מפי ד"ר רמי קליין. יכולתו של רמי לשלב ולנווט את הרצאותיו בהתאם לקהל היעד השונה והמגוון ראויה לציון. ההרצאות במסגרת התכנית ניתנו למורים לביולוגיה, מורים לאיכות הסביבה, תלמידים ממגמות ביולוגיות ותלמידים ללא כל רקע מדעי ביולוגי.

ההרצאות שניתנו למורים ולתלמידי מגמות הביולוגיה אופיינו בידע מעמיק ורחב אשר רמי העניק להם. הרצאות המלוות בתמונות איכותיות אשר צולמו כמעט מכל מקום אפשרי על גבי הגלובוס ניתנו בחן ובהומור מה שגרם לתלמידים לקשב רב ופתח להם צוהר לעולם הים ורצון להמשיך ולהכיר את החיים אשר מתחת לפני המים.

 

אודי פרידריך

מנהל "תוכנית יולי ורותי עופר לנוער שוחר מדעי הים"

בית הספר למדעי הים מכמורת, המרכז האקדמי רופין


שלום רמי,

בשם קבוצת "אדם טבע וסביבה" ממכון אבשלום אני מודה לך על שלושה סמסטרים מרתקים. הכותרת היתה "ביולוגיה ימית", אך למעשה קיבלנו ממך הרבה מעבר לזה. החל בפתיחת השעור בנגינת פסנתר על-ידך, אחר כך הדידקטיקה המעולה שלך, הצילומים הנפלאים, ההתלהבות והשיתוף בסיפורים האישיים מהמקומות בהם צילמת, המשך בהעשרה מן הספרות והשירה, וכלה בבוקר סיור השנורקלינג הנפלא שהעברת לנו במכמורת בהתנדבות בחודש אוגוסט האחרון (2013). אצטט כמה התבטאויות של חברים בקבוצה לאחר הסיור במכמורת: "איזה בוקר נהדר היה לנו": "שיעור ושנירקול מעניינים": "העביר לנו ידע בצורה מוחשית ומעניינת במים". קבוצה של אנשים סקרנים תאבי דעת נהנתה מהרצון ומהיכולות שלך להעניק ולהעשיר. על כל אלה תודה חמה, שנה טובה ותקווה שעוד ניפגש ונלמד ממך רבות.

 

בהוקרה

 

רחל בן שימול
מכון אבשלום 


אני ממליצה בחום ובפה מלא על הרצאותיו של ד"ר רמי קליין. החל ממצגות עם צילומים מרהיבים פרי ידיו המקצועיות וכלה בוורבאליות מעולה, קשר טוב עם דיירים וכמובן, לא פחות חשוב, עבודה נוחה ומסודרת מולי בענייני תיאום יומן ועמידה בזמנים. הפידבקים שאני מקבלת מקהל הדיירים שלי מצויינים ועל כן, אני "מחזרת" אחריו מדי שנה לתאריכים נוספים. יישר כוח!

יעל מני

מנהלת מחלקת  תרבות, דיור מוגן 'גן בעיר'

רמת גן


רמי יקר,

לאחר כמה חודשים שבהם שמענו את הרצאותיך בבית בכפר בכפר-סבא, תודה על ההזדמנות שאתה מעניק לדיירינו לצלול איתך לעומק הים ולגלות שם עולם מרהיב ומרתק של חיים מופלאים וכל זאת מעומק הכורסא הנוחה שבאודיטוריום שלנו -  לא תסולא בפז.
רמי, למרות שיש לך תואר דוקטור, אתה משכיל להסביר לקהל מה רואות עיניו מבלי לסבך אותו יתר על המידה בפרטים המקצועיים ועם זאת המידע נמצא שם והוא זמין ומובן לקהל שלנו שכמובן אינו מקצועי. הצילומים שלך מרהיבים והעובדה שהם שלך עושה הכל עוד יותר נהדר.
תוך זמן קצר תפסת לך מקום נכבד בין המרצים היותר אהובים המופיעים אצלנו. השעה שבה אתה מופיע כאן היא שעה של תענוג צרוף.

תודה לך

 

עפרה ונקרט 

מנהלת תרבות פנאי ודיירי 'בית בכפר'

כפר סבא

 

 

הרצאותיו של רמי מתקיימות אצלנו בדיור המוגן "הבית ברמת השרון" מזה מספר שנים. הרצאותיו יפהפהיות למראה, מקצועיות בתוכנן ובדרך העברתן לקהל. רמי  מרצה רהוט, ברור, עם שפה עשירה וטיימינג נכון , הקהל פשוט "מכור" לו.

 

ורד צרפתי

מנהלת תרבות 
'הבית' ברמת השרון


ד"ר רמי קליין מעביר את הרצאותיו בצורה מקצועית ומרתקת, אשר מותירה את קהל הגמלאים בבית האזרח הוותיק נס-ציונה נפעמים מהידע, הרהיטות והאופן  החוויתי והמעניין באמצעותה מועברת כל הרצאה.

עידית חן-סייג
מנהלת בית האזרח הוותיק
נס ציונה

 

רמי שלום,
 
אני רוצה להודות לך בשמי ובשם כל חברי המועדון על ההרצאה ששמענו וראינו אתמול בשחרית שבת במפגש המועדון (11.1.14). ההסברים, התמונות, הידע שהעברת לנו, פתחו בפנינו צוהר לעולם ציורי, צבעוני כל כך יפה ומעשיר. השארת לנו  טעם של עוד, ובהזדמנות הראשונה שתהיה לנו נשמח מאד לארח אותך שנית ולשוב לשמוע לראות דברים כל כך יפים.

תודות מכולנו

כרמלה זק
מושב צופית


לרמי,

תודה על ההדרכה בשוניות המדהימות ברחבי העולם! בזכותך צללנו, צילמנו והכרנו תרבויות שונות והתפעלנו מהעולם העשיר והמופלא של מצולות הימים והאוקיינוסים. המשך לטייל, לצלול, לצלם ולתעד ולשתף את האנשים בחוויותיך המיוחדות מתחת למים.

חברי הקורס 'בשבילי הטבע והמדע'
מכון אבשלום, פברואר 2014


לרמי,

ברצוננו להודות לך על שנה נפלאה (תשע"ד) שהייתה לנו במחיצתך. סדרת ההרצאות ששמענו ממך הייתה מעניינת וקהל המשתתפים במכללה היה מרוצה מאד. ההנאה היא של כולנו!
בברכת חופשה נעימה ולהתראות בשנים הבאות.


שולה פסקין
"ביתנו" - בית מלינוב לגמלאי רמת השרון


ד"ר רמי קליין מרצה במיכללה של הוד-השרון, הידועה באיכותו של הקהל הבא ללמוד במסגרת הרצאות מגוונות בנושאים רבים. בשנה זו זכינו וד"ר רמי קליין הצטרף לצוות המרצים.
ההרצאות בקורס של רמי מוגשות ללומדים, ברובם גמלאים, בשפה קולחת ומובנת. השומעים "מטיילים" במרחבי היבשות, במגוון התרבויות ובעיקר - במעמקי הים המיסתורי.
צילומיו של ד"ר רמי קליין "מפצחים" את צפונותיו של הים והופכים אותם ברורים ומובנים - הצומח התת-ימי, היצורים החיים למן האורגניזם הקטן ועד "אדוני הים", השוחים במרחביו ובולטים בגודלם הייחודי. גם התרבויות האנושיות זוכות להיכלל במסגרת ההרצאות.
ההסבר והצילום, המוגשים בהרמוניה מופלאה, ואיתם הרצאה מעמיקת ידע ומשולבת גם בחוש הומור נעים - מייצרים מיפגש שהוא כפרק חוויתי הפותח במיסתורין ומסתיים ב"פיתרון התעלומה" ההופך את מעמקי הים ומרחביו לאיזור מוכר ומאתגר.
בתפקידי כמרכזת הפדגוגית של מערכת הלימודים במיכללה בהוד-השרון, התרשמתי מאד כשומעת וצופה בעת ההרצאה, ונהניתי לשמוע את הבאים למכללה, מרוצים ומפארים את הקורס ואת ד"ר קליין, המגיש אותו.

לאה שחם 
הוד השרון
דצמבר 2014


לרמי שלום,

 

ברצוני להוקיר ולשבח את ההרצאה "סקוטלנד - מסע היסטורי בין טירות ואגמים" שהעברת לקבוצת "מגל" בקתדרה בראשון לציון. ההרצאה היתה מעניינת ומגוונת והמוסיקה העריבה בחמת החלילים הוסיפה מאד. קהל המאזינים נהנה מאד מהמפגש וביקש לשמוע הרצאות נוספות בעתיד.

 

תודה בשמי ובשם לומדי הקתדרה.

 

רחל לוין

מנהלת הקתדרה, ראשל"צ

דצמבר 2014

 

ד"ר רמי קליין מרצה זו השנה השנייה ברציפות במכללת גמלאי הרצליה.

קהל הגמלאים נחשף בהרצאותיו לרב-גוניותו ועושרו של  "עולם הדממה". הרצאותיו המלמדות, מועברות בצורה מעניינת ומלוות במצגות ובתמונות פרי צילומיו . בנוסף למידע בתחומי הביולוגיה הימית, רמי מרחיב את דעתנו בכל הקשור להיבטים גאופוליטיים ותרבותיים של האזורים בהם עוסקות הרצאותיו. 

במשוב שהעברנו בקרב המשתתפים במכללה, נתבקשנו להזמינו גם בשנה הבאה להרצאות נוספות. 

נפתלי מנהיים
מנהל מכללת גמלאים
הרצליה
אפריל 2015


Dr. Ramy Klein gave a wonderful lecture to T.E.A.M., a social/cultural club for English speakers that I volunteer for. We learned a great deal on the subject of human interference in the delicate eco-balance of corals and marine-life in the Coral Triangle of the Philippines. We are now more aware of the dangers to the marine environment and man-kinds responsibility to safe-guard this irreplaceable treasure of nature. Ramy's underwater photographs were of exceptional beauty - real works of art. Picasso eat your heart out!

The audience was in awe of the dazzling colors, shapes and unending variety of marine life. A thoroughly enjoyable and insightful lecture.

Thank you Ramy

Lainy Glazer 
December, 2015

לרמי שלום, 

נהנינו אמש מאד מהרצאתך במלון הסקוטי בטבריה במסגרת סמינר תרבויות על איי שלמה ואיי הפיליפינים. הצגת בצורה מרתקת ומשכנעת את חוויתיך מהעולם התת-ימי. בעלי ואני בגמלאות, אבל שנים רבות היינו בין חברי הסגל של הטכניון ואנו יודעים להעריך הרצאה טובה הבנויה היטב: הקדמה, מרכז, סיכום ומשהו בסוף כתוספת מיוחדת... וכמובן התוכן היה מעניין ביותר. תודה רבה.

 

פרופ' אילה כהן

ראש המחלקה לסטטיסטיקה

הנדסת תעשייה וניהול

טכניון, חיפה

דצמבר 2016

 

לרמי שלום,

אני מודה לך בשם ותיקי מטה יהודה ובשמי על הרצאתך הנפלאה. על צבעים בים האדום...
הרצאה מרתקת, מעשירה, קולחת. מלאת צבעים מרהיבים של עולם תת-ימי קסום...
יכולנו להקשיב לך ולצפות ביפי הצילומים עוד שעה ארוכה...
לא חשנו איך חלפו 90 דקות...
כמובן שנשלב את הרצאותיך בתכניותינו בעתיד.
יישר כוח ותודה רבה!


מירי איבלר

מנכ"ל עמותת מטה יהודה

דצמבר 2016

 

לרמי שלום,

סדרת ההרצאות שהעברת בסינמטק תל אביב במסגרת מכללת השחר מעניינת ומרתקת. לסדרה יש ערך מוסף גם לעוסקים בצלילה. אתה מרצה מצויין בעל ידע נרחב. נהנינו מאד.

 

נגה ורמי אנטונובסקי

ינואר 2017

 

לרמי שלום,

סדרה של הרצאות מעניינות מאד במסגרת מכללת השחר בסינמטק תל אביב. חבל שנגמר...

 

חנה בק

ינואר 2017

 

לרמי שלום,

סדרת ההרצאות שנתת במכללת השחר בסינמטק תל אביב הייתה מעניינת והכניסה אותנו למצולות שלא הכרנו. כל הכבוד!

 

אילנה גל ואלגרה אשכנזי

ינואר 2017

 

 

ד"ר רמי קליין שלום רב,
בתאריך 30.1.17 הרצאת באוניברסיטת תל אביב במסגרת סדרת הרצאות לגימלאי בנק דיסקונט. אני רוצה להודות לך על הרצאה מרתקת ומעשירה, שהציגה לקהל עולם תת-ימי בלתי מוכר וקסום. נמסר לי מוועד הגימלאים כי הם היו שבעי רצון מאד מן ההרצאה ואני שמח להמליץ עליך כמרצה בשל ידענותך ותחום המחקר המרתק שלך.

 

בברכה,

 

פרופ' דב שמוטקין

ראש מכון הרצג לחקר הזיקנה וההזדקנות

אוניברסיטת תל אביב

 

 

לרמי שלום,

מאוד שמחנו ונהנינו לארח אותך בהרצאתך "שוניות האלמוגים הקסומות: יופי בצל הסכנה" בספרייה, במסגרת שיעור קיימוּת בהנחייתה של מירב כנען ברקוביץ בתאריך 9.1.19. הרצאתך המרתקת והמעשירה שולבה בצילומיך המרהיבים, וכללה הסברים על תופעות מיוחדות בים, סימביוזה בין יצורים ימיים, גיאוגרפיה ומאפיינים של שוניות שונות, סכנות המאיימות על שוניות האלמוגים, כדיג יתר, זנים פולשים, זיהום, זיהום אור, התחממות כדור הארץ ועוד.

העשרת אותנו בידע הרחב ובנושא המעניין! תודה רבה 

נועה רז 
סמינר הקיבוצים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

לאן לצלול בעולם

חדשות מן הים

שאלות ותשובות

חדשות ועידכונים
 
 

 
 
NTT - בניית אתרים וניהול תוכן

כל הזכויות שמורות ©

BetaGroup - עיצוב אתרים