עמוד הבית
 
 
 
 
 
 

הרצאות לקהל הרחב

הרצאות מלוות בצילומים צבעוניים ומצגות מרהיבות במגוון נושאים, החושפים בפני הקהל הרחב מסעות צלילה אל עולם תת-ימי עשיר ותרבויות אנושיות מרתקות במקומות אקזוטיים רבים ברחבי העולם. ההרצאות מיועדות לקהל יעד רחב: לחוגי בית, לגמלאים, לתושבי דיור מוגן, למוסדות ציבוריים, לארגונים ועמותות העוסקים בנושאי טבע, ים וסביבה ולבתי ספר בכל הגילאים. אופי ההרצאות, אורכן ורמתן מותאמים לקהל היעד על פי צרכיו והן מותאמות לפורומים שונים, החל מילדים וכלה בגיל הזהב. בשנה האחרונה אני מרצה במגדלי הים התיכון: צומת סביון, נורדיה, בת-ים, כפר סבא, ב'בית' ברמת השרון, בגני שרונים באבן יהודה, בארגוני גמלאים בנתניה, נס ציונה, רחובות, הרצליה, רעננה ורמת השרון, כמו כן במכון אבשלום, במועדון הסגל באוניברסיטת תל אביב ועוד.  

הקישו כאן כדי לקרוא מה חושבים על הרצאותיי!

ניתן לבחור הרצאה אחת או סדרת הרצאות מתוך הרשימה הבאה. ניתן להרכיב הרצאות המשלבות מקומות שונים על פי בחירה מתוך מכלול ההרצאות המפורטות ברשימה:

פלאי החוף המערבי באוסטרליה - מפרת' ועד שונית נינגלוּ

הסיור בחוף המערבי של אוסטרליה, מהעיר פרת` וצפונה לעבר הפארק הימי נינגלוּ חושף שלל תופעות טבע מרתקות ובהן תצורות גאומורפולוגיות מרתקות, חופים מרהיבי עין ושוניות אלמוגים צבעוניות ומגוונות. בפארק הימי נינגלוּ אפשר לצפות בכרישי לווייתן ובלווייתני מזיפות הנודדים לאזור בעונת החורף האוסטרלי.
קרא עוד

לצלול במפרץ קימבה - האי ניו בריטן, פפואה ניו-גינאה

הצלילות במפרץ קימבה באי ניו בריטן שבפפואה ניו-גינאה מאפשרות מפגש עם עולם תת-ימי עשיר של יצורים ימיים הגדלים באחד האזורים המרתקים בעולם. מגפש עם תושבי הכפרים מלמד על אורחות חייהם והקשר שלהם עם הים. אתרי צלילה רבים נמצאים במפרץ והופכים את חוויית הצלילה למיוחדת וצבעונית.
קרא עוד

איי לופוטן, נורווגיה - מסע אל הזוהר הצפוני

מסע לאיי לופוטן בחורף הוא מסע מסתורי לעולם אחר של שלג, קרח, מפגש בין ים לכחול לבין מרחבי שלג לבנים. השתקפויות ההרים המושלגים במי הפיורדים והנוף הכללי יוצרים תחושה של להיות במקום אחר. הביקור באיים הוא חוויה בלתי נשכחת של מראות טבע חורפי, עצום ונשגב הגורמים לתהות שוב על המשמעות הקיומית שלנו בעולם.
קרא עוד

איי פיג'י - לצלול בממלכת האלמוגים הרכים

הצלילות ב-Rainbow Reef השוכן במצרי Somosomo הן כניסה לממלכה קסומה של אלמוגים רכים וססגוניים להפליא, המוקפים באין ספור דגי שונית צבעוניים. סיור באיים כמו Viti Levu או Taveuni מאפשר מפגש עם אנשים מהידידותיים והמאושרים ביותר בעולם.
קרא עוד

קובה - לצלול בגני המלכה

איי המלכה (Jardines de la Reina) נמצאים בים הקריבי סמוך לחופי קובה. ספוגים בשלל צורות וצבעים ומינים שונים של אלמוגי גורגוניה שולטים בנוף השונית ויוצרים גנים תת-ימיים צבעוניים ומרהיבים. כרישי שונית רבים, דגים גדולי ממדים וצבי-ים, באזורים בהם לחץ הצלילה נמוך ושמירת הטבע מוקפדת, מעצימים את חווית הצלילה.
קרא עוד

איי גלפאגוס - האיים המכושפים

איי הגלפאגוס נמצאים במזרח האוקיינוס השקט, כ-1000 קילומטרים מערבה לחופי אקוודור. סיור באיים מהווה הזדמנות נדירה לפגוש מינים ייחודיים של בעלי-חיים וצמחים שהתפתחו בקבוצת האיים המבודדים. צבי ענק, איגואנות יבשתיות וימיות, עופות מים מקננים, כרישי פטיש ועוד הם חלק מהפאונה של האיים.
קרא עוד

איי הפיליפינים - בעקבות משולש האלמוגים

איי הפיליפינים שוכנים במערב האוקיינוס השקט ונמצאים בקודקוד הצפוני של אזור הנקרא `משולש האלמוגים`. קודקודיו האחרים של משולש זה הם באיי שלמה ובפפואה גינאה-החדשה במזרח, ובאיי אינדונזיה ומלזיה במערב. אזור זה ידוע במגוון הגבוה של אלמוגים, חסרי חוליות אחרים, ודגים.
קרא עוד

לצלול בים אנדמן, תאילנד

איי סימילאן, האיים קו בון וקו טצ`אי וכן שונית רשלייה שוכנים בים אנדמן כ-100 קילומטרים ממערב לקו החוף התאילנדי, במקום שהיכה הצונאמי האדיר בדצמבר 2004. האיים ברובם אינם מאוכלסים ובסמיכות אליהם התפתחו שוניות אלמוגים טרופיות.
קרא עוד

האיים המלדיבים באוקיינוס ההודי

האיים המלדיבים הם חלק מקומפלקס גיאומורפולוגי של אטולים (Atolls) הנמצאים באוקיינוס ההודי, דרומית מערבית להודו. בצלילות המרהיבות ניתן לראות בעלי-חיים פלאגיים גדולים וביניהם צבי-ים, כרישי לווייתן ומנטות ענק.
קרא עוד

מקסיקו - שוניות האלמוגים בקריביים

שוניות האלמוגים באזור הקריביים שונות מאלה שבאוקיינוס השקט. מגוון המינים בהן נמוך יותר ומספר המינים של אלמוגי האבן הבונים את השונית נמוך לאין שעור מאשר בשוניות במערב האוקיינוס השקט. עם זאת, שוניות הקריביים כמו השוניות בחופי מקסיקו ובאי קוזומל עשירות מאד בספוגים.
קרא עוד

איי מלנזיה - איי שלמה, איי ונואטו ואיי פיגי

איי ונואטו, איי פיג`י ואיי שלמה שוכנים בדרום מערב האוקיינוס השקט ומהווים חלק מקבוצת איי מלנזיה, או האיים השחורים. משקה הקאווה בפיג`י ובוונואטו ואגוזי הבטל באיי שלמה הם חלק מהמאפיינים התרבותיים של שוכני האזור. שוניות האלמוגים סביב לאיים האקזוטיים מדהימות בעושרן וביופיין.
קרא עוד

איי מיקרונזיה ופפואה גינאה החדשה

איי מיקרונזיה שבאוקיינוס השקט כוללים כ-2000 איים שרק חלק מהם מיושבים. האיים שונים באופיים הביולוגי, הגאולוגי והאנושי. איי פלאו ידועים בשוניות האלמוגים ובאיי הפטרייה המרהיבים. איי טרוק מפורסמים בשל הספינות הטרופות השקועות על קרקעיתם ואיי יאפ בשל המאפיינים התרבותיים הייחודיים.
קרא עוד

צבעים בים האדום - ים סוף ומפרץ אילת

שוניות האלמוגים במפרץ אילת הן הצפוניות ביותר על פני כדור הארץ ומתקיים בהן מגוון גבוה של יצורים חיים המקיימים ביניהם יחסי גומלין. שוניות אלמוגים בדרום-ים סוף שוכנות לחופי אריתריאה והן מתקיימות בסביבה הימית שהיא בין החמות ביותר בעולם.
קרא עוד

האי זנזיבר ואיי באזארוטו במוזמביק

האי זנזיבר נודע בשל החופים האקזוטיים, הלגונות הכחולות, שוניות האלמוגים והתבלינים הרבים הגדלים בו. בהיסטוריה של האי רשומים פרקים של שליטה פורטוגזית, סולטנות ערבית, חסות בריטית ולבסוף השגת אוטונומיה במסגרת השלטונית של טנזניה הסמוכה.
קרא עוד

החוף המזרחי באוסטרליה - משונית המחסום הגדולה ועד מפרצי סידני

שוניות האלמוגים הגדולות בעולם מתקיימות לאורך חופיה הצפון-מזרחיים של אוסטרליה. הן זכו לכינוי מחסום שוניות האלמוגים הגדול. השוניות משתרעות לאורך כ-2300 קילומטרים וכוללות מגוון עצום של בעלי-חיים וצמחים. בירידה דרומה לאורך החוף המזרחי של אוסטרליה פוגשים פארקים לאומיים מרהיבים העשירים בצמחייה ובבעלי-חיים כמו יונקי כיס שונים.
קרא עוד

איי מדס, קוסטה ברווה, ספרד

איי מדס (Medes) שוכנים במערב הים התיכון סמוך לעיר E`startit בחופי קוסטה ברווה, ספרד. זוהי קבוצה הכוללת 7 איים קטנים במרחק של קילומטר וחצי מהחוף. לפני כעשרים וחמש שנה הוכרזו האיים כשמורת טבע ימית. הצלילות באיים מרהיבות ומספקות מפגש עם בעלי-חיים ימיים רבים, חסרי חוליות ודגים.
קרא עוד

איי מלטה בים התיכון

הארכיפלג של מלטה כולל 3 איים: מלטה, גוזו וקומינו. לאיי מלטה, השוכנים בנקודה אסטרטגית בים התיכון, יש היסטוריה ארוכה ורב-תרבותית, החל מהתקופה הניאוליתית, דרך האימפריה הרומית, הכיבוש הערבי, שלטון האבירים, שליטה אנגלית ומלחמת העולם השנייה.
קרא עוד

איי שטלנד בים הצפוני

קבוצת איי שטלנד שוכנת בים הצפוני מצפון לסקוטלנד. אתרים פרהיסטוריים מתקופת האבן החדשה ואתרים מתקופות ההתיישבות הקלטית, הוויקינגית והסקוטית, יוצרים פסיפס היסטורי מרתק בנוף של גבעות מוריקות, עמקים ואגמים.
קרא עוד

סקוטלנד ואיי אורקני

סקוטלנד ואיי אורקני שוכנים בים הצפוני שהוא שלוחה של האוקיינוס האטלנטי. הנופים באזורים אלה שבו את לבי וזאת בזכות מזג האוויר היוצר אווירה מיסטית ובזכות האור הצפוני המעניק לנופים נופך מיוחד. ההרצאה מאירה את נופיהם המסתוריים של סקוטלנד וקבוצת איי אורקני שמצפון.
קרא עוד

האיים האזוריים באוקיינוס האטלנטי

האיים האזוריים (Azores) נמצאים במרכז האוקיינוס האטלנטי, כ-1500 קילומטרים מערבה מחופי פורטוגל. הארכיפלג כולל 9 איים בגדלים שונים, כאשר האי הגדול נקרא סן מיגל. תצפיות בלווייתנים, צלילות עם מנטות וכרישים הם חלק מהחוויות התת-ימיות באיים השונים.
קרא עוד

איי קייפ ורדה באוקיינוס האטלנטי

קבוצת איי קייפ ורדה שוכנת באוקיינוס האטלנטי, כ-500 קילומטר ממערב לסנגל, בחופה המערבי של אפריקה. נופים געשיים, כפרים ציוריים וסירות דייגים בחוף, יחד עם מוזיקה הנשמעת בבתי הקפה, בפתחי הבתים, או בסמטאות הצרות, הופכים את האיים למקום ייחודי שעדיין אינו מככב על מפת התיירות העולמית.
קרא עוד

ונציה היפה - על תעלות, מסכות ומה שביניהן

ונציה היא אחת הערים היפות והמתוירות ביותר בעולם. למרות אין ספור התיירים הפוקדים אותה מידי יום, אפשר לערוך מסע קסום אל עברה המפואר. הביקור באתרי העיר עובר דרך תעלות מים מרשימות, סמטאות צרות וציוריות, בין שווקים ססגוניים ולקול גונדוליירים המזמרים בהתלהבות אַרְיות מאופרות איטלקיות.
קרא עוד

 

 

 

בתמונות מימין לשמאל: כוכב-ים באיי ונואטו, ספוג בים האדריאתי, איי וסטמן באיסלנד, לגונה בזנזיבר. צילום: רמי קליין

 

 

כוכב-ים, איי ונואטו ספוג בים האדריאתי איי וסטמן, איסלנד האי זנזיבר

 

 

 
 
 
 

לאן לצלול בעולם

חדשות מן הים

שאלות ותשובות

חדשות ועידכונים
 
 

 
 
NTT - בניית אתרים וניהול תוכן

כל הזכויות שמורות ©

BetaGroup - עיצוב אתרים